Typ tekstu: Książka
Tytuł: Alkohol a społeczeństwo. Postawy i zachowania Polaków wobec alkoholu i problemów alkoholowych
Rok: 2004
obserwujemy, że co najmniej 30% osób przechodzących przez leczenie przestaje pić i utrzymuje abstynencję. Potwierdzają to badania katamnestyczne, obejmujące populację osób leczonych w około 20% polskich placówek odwykowych.
Trzecia sprawa komplikująca estymacje poziomu spożycia alkoholu to problemy z oszacowaniem rozmiarów sprzedaży alkoholu na czarnym rynku. Przyjmowaliśmy dotąd, że około 30% wypijanej wódki pochodzi z tego źródła, analizy dra Moskalewicza pokazują jednak, że dotyczy to aż połowy ilości wódki konsumowanej w Polsce.
Czy w przypadku spożycia piwa możemy także przyjąć takie założenie? Wydaje się to wątpliwe. Nie mamy powodów kwestionować danych dotyczących sprzedaży przekazywanych przez browary.
Jeśli chodzi o zniekształcanie przez ankietowanych
obserwujemy, że co najmniej 30% osób przechodzących przez leczenie przestaje pić i utrzymuje abstynencję. Potwierdzają to badania katamnestyczne, obejmujące populację osób leczonych w około 20% polskich placówek odwykowych. <br> Trzecia sprawa komplikująca estymacje poziomu spożycia alkoholu to problemy z oszacowaniem rozmiarów sprzedaży alkoholu na czarnym rynku. Przyjmowaliśmy dotąd, że około 30% wypijanej wódki pochodzi z tego źródła, analizy dra Moskalewicza pokazują jednak, że dotyczy to aż połowy ilości wódki konsumowanej w Polsce. <br> Czy w przypadku spożycia piwa możemy także przyjąć takie założenie? Wydaje się to wątpliwe. Nie mamy powodów kwestionować danych dotyczących sprzedaży przekazywanych przez browary. <br> Jeśli chodzi o zniekształcanie przez ankietowanych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego