Typ tekstu: Książka
Tytuł: Alkohol a społeczeństwo. Postawy i zachowania Polaków wobec alkoholu i problemów alkoholowych
Rok: 2004
Jerzy Mellibruda
Myślę, że pojęcie władzy, którego używamy w naszej dyskusji jest bardzo archaiczne. Zastanawiam się, jak należałoby definiować je dzisiaj. Czy jako grupę nacisku, czy też źródło wpływu społecznego. Warto to wyjaśnić.

dr Ewa Woydyłło
Nurtują mnie dwa pytania. Pierwsze chciałabym skierować do Janusza Sierosławskiego. Czy na podstawie Twojego wystąpienia można wysnuć wniosek, że mówimy o dwóch odrębnych światach: jeden to obywatele, ich opinie, zaś drugi to funkcjonująca niezależnie władza, którą cechują odmienne postawy? Osobiście uważam, że nie jest to właściwy sposób postrzegania rzeczywistości. Sadzę, że procesy, które uchwyciłeś w analizie wyników badań pokazują tendencje będące częścią szerszego nurtu.
Po
Jerzy Mellibruda<br>&lt;who4&gt;Myślę, że pojęcie władzy, którego używamy w naszej dyskusji jest bardzo archaiczne. Zastanawiam się, jak należałoby definiować je dzisiaj. Czy jako grupę nacisku, czy też źródło wpływu społecznego. Warto to wyjaśnić. &lt;/&gt;<br><br>dr Ewa Woydyłło<br>&lt;who10&gt;Nurtują mnie dwa pytania. Pierwsze chciałabym skierować do Janusza Sierosławskiego. Czy na podstawie Twojego wystąpienia można wysnuć wniosek, że mówimy o dwóch odrębnych światach: jeden to obywatele, ich opinie, zaś drugi to funkcjonująca niezależnie władza, którą cechują odmienne postawy? Osobiście uważam, że nie jest to właściwy sposób postrzegania rzeczywistości. Sadzę, że procesy, które uchwyciłeś w analizie wyników badań pokazują tendencje będące częścią szerszego nurtu. <br>Po
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego