Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Na oścież
Nr: 2-3(59)
Miejsce wydania: Bydgoszcz
Rok: 1999
przypomina zdrady, nie robi wyrzutów, nie przestrzega na przyszłość, nie stawia warunków. On staje się dla nas Osobą godną miłości niezależnie od tego kim jesteśmy. On nieustannie wyciąga dłoń i zaprasza. Chodź, zobacz. Chodź za Mną. Czy miłujesz Mnie?
Dojrzałe życie chrześcijańskie realizuje się jako budowanie wewnętrznych i autentycznych związków z Bogiem, jest dostrzeżeniem obecności Boga w sobie i obok siebie, obecności Boga w drugim człowieku. Wyrażeniem gotowości życia z wolą Boga. W chrześcijaństwie nie chodzi o moralizm - jako poddanie się zbiorowi norm i obowiązków narzuconych z zewnątrz. Chrześcijaństwo, to podjęcie wyciągniętej przez Boga dłoni, kroczenie z Bogiem ku Bożemu przeznaczeniu.
Moralność
przypomina zdrady, nie robi wyrzutów, nie przestrzega na przyszłość, nie stawia warunków. On staje się dla nas Osobą godną miłości niezależnie od tego kim jesteśmy. On nieustannie wyciąga dłoń i zaprasza. Chodź, zobacz. Chodź za Mną. Czy miłujesz Mnie?<br> Dojrzałe życie chrześcijańskie realizuje się jako budowanie wewnętrznych i autentycznych związków z Bogiem, jest dostrzeżeniem obecności Boga w sobie i obok siebie, obecności Boga w drugim człowieku. Wyrażeniem gotowości życia z wolą Boga. W chrześcijaństwie nie chodzi o moralizm - jako poddanie się zbiorowi norm i obowiązków narzuconych z zewnątrz. Chrześcijaństwo, to podjęcie wyciągniętej przez Boga dłoni, kroczenie z Bogiem ku Bożemu przeznaczeniu.<br> Moralność
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego