Typ tekstu: Książka
Autor: Nurowska Maria
Tytuł: Panny i wdowy. Zdrada
Rok wydania: 1993
Rok powstania: 1992
się cała żeńska część rodziny gajowego: jego żona i córki. Z troską spoglądały w stronę schodów prowadzących na górkę, najmłodsze dziewczynki zaczęły nawet pochlipywać.
- Lepiej niech pani, pani Ziuto, zabierze stąd dzieci - poradziła Ewelina żonie gajowego i udała się na górkę.
Zapukała do drzwi.
- To ja - powiedziała.
Cisza.
- Otwórz! - rzekła z mocą.
Usłyszała zgrzyt klucza w zamku, ujęła za klamkę i weszła do środka. Pan Jarek stał pośrodku pokoju blady jak upiór, miał na sobie piżamę. Na stole leżała dubeltówka gajowego, kiedy Ewelina chciała się do niej zbliżyć, zastąpił jej drogę.
- Ewelina, ja ginę. Ja już nie mogę dłużej... - w jego głosie
się cała żeńska część rodziny gajowego: jego żona i córki. Z troską spoglądały w stronę schodów prowadzących na górkę, najmłodsze dziewczynki zaczęły nawet pochlipywać. <br>- Lepiej niech pani, pani Ziuto, zabierze stąd dzieci - poradziła Ewelina żonie gajowego i udała się na górkę. <br>Zapukała do drzwi. <br>- To ja - powiedziała. <br>Cisza. <br>- Otwórz! - rzekła z mocą. <br>Usłyszała zgrzyt klucza w zamku, ujęła za klamkę i weszła do środka. Pan Jarek stał pośrodku pokoju blady jak upiór, miał na sobie piżamę. Na stole leżała dubeltówka gajowego, kiedy Ewelina chciała się do niej zbliżyć, zastąpił jej drogę. <br>- Ewelina, ja ginę. Ja już nie mogę dłużej... - w jego głosie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego