Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Motor
Nr: 37
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1975
prawdopodobne, bo natężenie tego prądu będzie stosunkowo małe, a zużywanie się szczotek przylegających do gładkich pierścieni (a nie do żłobkowanego komutatora) niewielkie.
Brak dopływu prądu, przerwy w obwodzie itp. wykrywamy, jak zawsze, posługując się lampką kontrolną.DIODY PROSTOWNICZESam alternator może działać sprawnie, ale nie doprowadzać właściwego prądu do instalacji z powodu wadliwego działania układu prostowania prądu. Diody prostownicze, bo na tym polega zasada ich działania, powinny przewodzić prąd tylko w jednym kierunku. Uszkodzenia diod mogą być dwojakie: zwarcie (dioda przewodzi prąd w obydwóch kierunkach) albo przerwa w obwodzie wewnętrznym (dioda nie przewodzi prądu w ogóle).
Sprawdzić to można łatwo w sposób
prawdopodobne, bo natężenie tego prądu będzie stosunkowo małe, a zużywanie się szczotek przylegających do gładkich pierścieni (a nie do żłobkowanego komutatora) niewielkie. <br>Brak dopływu prądu, przerwy w obwodzie itp. wykrywamy, jak zawsze, posługując się lampką kontrolną. <br><br><br><br>&lt;tit&gt;DIODY PROSTOWNICZE &lt;/&gt;<br><br><br><br>Sam alternator może działać sprawnie, ale nie doprowadzać właściwego prądu do instalacji z powodu wadliwego działania układu prostowania prądu. Diody prostownicze, bo na tym polega zasada ich działania, powinny przewodzić prąd tylko w jednym kierunku. Uszkodzenia diod mogą być dwojakie: zwarcie (dioda przewodzi prąd w obydwóch kierunkach) albo przerwa w obwodzie wewnętrznym (dioda nie przewodzi prądu w ogóle). <br>Sprawdzić to można łatwo w sposób
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego