Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Wojsk Lądowych
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
i "S" należności podstawowej NP. Żołnierzom wydaje się wówczas gorący posiłek dwa razy na dobę. Na około 1-1,5 h przed rozpoczęciem walki wydaje się gotowany posiłek, a na czas walki - rację dzienną "S", kawę do manierek i całodobową rację chleba. Po zakończeniu dnia walki wydaje się gotowany posiłek z racji dziennej "W" lub "S".
Całodzienne żywienie w postaci suchej należności żywnościowej, składające się z trzech posiłków, stosuje się wówczas, gdy nie ma możliwości przyrządzenia gotowanego posiłku. Żywienie żołnierzy w postaci suchej należności żywnościowej należy traktować jako formę przejściową. Można je stosować nie dłużej niż trzy dni.
W celu umożliwienia podgrzania
i "S" należności podstawowej NP. Żołnierzom wydaje się wówczas gorący posiłek dwa razy na dobę. Na około 1-1,5 h przed rozpoczęciem walki wydaje się gotowany posiłek, a na czas walki - rację dzienną "S", kawę do manierek i całodobową rację chleba. Po zakończeniu dnia walki wydaje się gotowany posiłek z racji dziennej "W" lub "S". <br>Całodzienne żywienie w postaci suchej należności żywnościowej, składające się z trzech posiłków, stosuje się wówczas, gdy nie ma możliwości przyrządzenia gotowanego posiłku. Żywienie żołnierzy w postaci suchej należności żywnościowej należy traktować jako formę przejściową. Można je stosować nie dłużej niż trzy dni.<br>W celu umożliwienia podgrzania
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego