Typ tekstu: Książka
Autor: Choiński Adam
Tytuł: Jeziora kuli ziemskiej
Rok: 2000
składa się ze szklanych próbników wypełnionych wzorcowymi płynami o różnych barwach. Samą zaś barwę ustala się przez porównanie próbki wody ze skalą wzorcową. Inną metodą porównawczą jest określenie barwy fotometrycznie (366 nm) lub wizualnie według skali platynowo-kobaltowej w stopniach Hazena, tj. w mg Pt/dm-3.
Woda może mieć zabarwienie niebieskie, błękitne, zielone, seledynowe, żółtozielone, brązowe z jaśniejszym lub ciemniejszym odcieniem lub czarne. Ta wielka gama barw ma ścisły związek z szerokością spektrum światła odbitego od powierzchni wody oraz tego, które przenika przez masy wodne, aby je opuścić w efekcie rozproszenia i odchylenia.
Ustalenie barwy wody umożliwia wstępne rozpoznanie warunków
składa się ze szklanych próbników wypełnionych wzorcowymi płynami o różnych barwach. Samą zaś barwę ustala się przez porównanie próbki wody ze skalą wzorcową. Inną metodą porównawczą jest określenie barwy fotometrycznie (366 nm) lub wizualnie według skali platynowo-kobaltowej w stopniach Hazena, tj. w mg Pt/dm&lt;hi rend="upper"&gt;-3&lt;/&gt;.<br>Woda może mieć zabarwienie niebieskie, błękitne, zielone, seledynowe, żółtozielone, brązowe z jaśniejszym lub ciemniejszym odcieniem lub czarne. Ta wielka gama barw ma ścisły związek z szerokością spektrum światła odbitego od powierzchni wody oraz tego, które przenika przez masy wodne, aby je opuścić w efekcie rozproszenia i odchylenia.<br>Ustalenie barwy wody umożliwia wstępne rozpoznanie warunków
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego