Typ tekstu: Książka
Autor: Marek Krajewski
Tytuł: Koniec świata w Breslau
Rok: 2003
owinięty gumką aptekarską. Pod gumkę wciśnięto tę kartkę z kalendarza.
- Proszę mi wybaczyć - odparł Mock. - Ale strażnik Franz mógł zabić Geissena i podszyć się pod "zabójcę z kalendarza".
- Proszę więcej nie pić, Eberhardzie - w głosie Mühlhausa było autentyczne zatroskanie. - Alkohol nie sprzyja pańskiej fantazji - ładna nazwa "zabójca z kalendarza" - lecz zabija logikę. O roli kalendarza w sprawie Gelfrerta-Honnefeldera-Geissena nie wiedzą ani spekulujące gazety, ani nikt inny oprócz naszych ludzi z komisji zabójstw - Mühlhaus uderzył się dłonią w udo. Mock przysiągłby, że jego szef plasnął po gołym udzie martwą dziewczynę. - A na pewno nie wiedział o tym Franz Peruschka.
- A
owinięty gumką aptekarską. Pod gumkę wciśnięto tę kartkę z kalendarza.<br>- Proszę mi wybaczyć - odparł Mock. - Ale strażnik Franz mógł zabić Geissena i podszyć się pod "zabójcę z kalendarza".<br>- Proszę więcej nie pić, Eberhardzie - w głosie Mühlhausa było autentyczne zatroskanie. - Alkohol nie sprzyja pańskiej fantazji - ładna nazwa "zabójca z kalendarza" - lecz zabija logikę. O roli kalendarza w sprawie Gelfrerta-Honnefeldera-Geissena nie wiedzą ani spekulujące gazety, ani nikt inny oprócz naszych ludzi z komisji zabójstw - Mühlhaus uderzył się dłonią w udo. Mock przysiągłby, że jego szef plasnął po gołym udzie martwą dziewczynę. - A na pewno nie wiedział o tym Franz Peruschka.<br>- A
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!