Typ tekstu: Książka
Autor: Przybylski Jerzy
Tytuł: Marynarze w walce o niepodległość Polski (1918-1920) 1
Rok: 1999
r.) rozmieszczono na granicy terenu plebiscytowego Prus Wschodnich. Na granicy morskiej o długości 72 km rozmieszczono siły batalionu morskiego. Do wykonania tego zadania z batalionu utworzono dwie placówki graniczne w Dębkach i Kolibkach oraz kilka patroli konnych i pieszych. Marynarze przejęli też pod swoją osłonę latarnię morską w Rozewiu.


Granicę zachodnią państwa na odcinku od morza do granicy z Okręgiem Generalnym Pomorze osłaniał 4 pułk Wojskowej Straży Granicznej. 3 marca 1920 r. pułki Straży Granicznej przemianowano na pułki strzelców granicznych. Wkrótce po tym dokonano kolejnej zmiany dyslokacji dowództw tych pułków oraz podległych im batalionów i kompanii.
Dowództwo liczącego 50 oficerów oraz
r.) rozmieszczono na granicy terenu plebiscytowego Prus Wschodnich. Na granicy morskiej o długości 72 km rozmieszczono siły batalionu morskiego. Do wykonania tego zadania z batalionu utworzono dwie placówki graniczne w Dębkach i Kolibkach oraz kilka patroli konnych i pieszych. Marynarze przejęli też pod swoją osłonę latarnię morską w Rozewiu.<br>&lt;page nr=21&gt;<br><br>Granicę zachodnią państwa na odcinku od morza do granicy z Okręgiem Generalnym Pomorze osłaniał 4 pułk Wojskowej Straży Granicznej. 3 marca 1920 r. pułki Straży Granicznej przemianowano na pułki strzelców granicznych. Wkrótce po tym dokonano kolejnej zmiany dyslokacji dowództw tych pułków oraz podległych im batalionów i kompanii.<br>Dowództwo liczącego 50 oficerów oraz
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego