Typ tekstu: Książka
Autor: Grzegorz Brzozowicz, Filip Łobodziński
Tytuł: 100 płyt, które wstrząsnęły światem. Kronika czasów popkultury.
Rok: 2000
według którego zobowiązana była do wypłacania mu corocznie 30 tysięcy dolarów niezależnie od dochodów z wydawanych płyt. W Europie, przede wszystkim we Francji, był traktowany jako geniusz. W Paryżu przeżył burzliwy romans z wielką gwiazdą filmu i kabaretu Juliette Greco, o którym rozpisywała się prasa zarówno brukowa, jak i ta zacniejsza. Wraz z artystycznym i komercyjnym sukcesem Milesa nastała nowa epoka w traktowaniu czarnoskórych artystów. Jego sława szybko dotarła do Afryki, gdzie dumni ojcowie nadawali jego imię swoim synom.
Mimo przełomowej roli kwintetu w drugiej połowie 1957 roku Miles postanowił rozszerzyć skład zespołu o saksofonistę altowego Juliana "Cannonballa" Adderleya.
"Czułem, że
według którego zobowiązana była do wypłacania mu corocznie 30 tysięcy dolarów niezależnie od dochodów z wydawanych płyt. W Europie, przede wszystkim we Francji, był traktowany jako geniusz. W Paryżu przeżył burzliwy romans z wielką gwiazdą filmu i kabaretu Juliette Greco, o którym rozpisywała się prasa zarówno brukowa, jak i ta zacniejsza. Wraz z artystycznym i komercyjnym sukcesem Milesa nastała nowa epoka w traktowaniu czarnoskórych artystów. Jego sława szybko dotarła do Afryki, gdzie dumni ojcowie nadawali jego imię swoim synom.<br>Mimo przełomowej roli kwintetu w drugiej połowie 1957 roku Miles postanowił rozszerzyć skład zespołu o saksofonistę altowego Juliana "Cannonballa" Adderleya.<br>"Czułem, że
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego