Typ tekstu: Książka
Autor: Budrewicz Olgierd
Tytuł: Piekło w kolorach
Rok: 1997
domowej i hotelowej, a nawet niższych funkcjonariuszy ministerstw zamieszkała w pobliskich miastach satelickich, gdzie znalazła dach nad głową. Na avenidach pojawiły się stragany i wózeczki sprzedawców. Wiele nowych budynków zarysowało się i naprawiane są gospodarczym systemem. Opodal miasta schwytano dwunastometrową anakondę, która dotychczas omijała tę okolicę. W pięknym sztucznym jeziorze zadomowił się groźny ślimak, który uniemożliwia kąpiel.
Stolica Brazylii jest źródłem silnych wzruszeń nie tylko z racji swego fantastycznego kształtu. Wzniesiono ją w nieprawdopodobnie trudnych warunkach w ciągu zaledwie pięciu lat; w chwili gdy Rio obchodziło swe czterechsetlecie, Brasilia kończyła piąty rok istnienia. Miał prawo powiedzieć André Malraux: .
Temu, co stworzono
domowej i hotelowej, a nawet niższych funkcjonariuszy ministerstw zamieszkała w pobliskich miastach satelickich, gdzie znalazła dach nad głową. Na avenidach pojawiły się stragany i wózeczki sprzedawców. Wiele nowych budynków zarysowało się i naprawiane są gospodarczym systemem. Opodal miasta schwytano dwunastometrową anakondę, która dotychczas omijała tę okolicę. W pięknym sztucznym jeziorze zadomowił się groźny ślimak, który uniemożliwia kąpiel.<br>Stolica Brazylii jest źródłem silnych wzruszeń nie tylko z racji swego fantastycznego kształtu. Wzniesiono ją w nieprawdopodobnie trudnych warunkach w ciągu zaledwie pięciu lat; w chwili gdy Rio obchodziło swe czterechsetlecie, Brasilia kończyła piąty rok istnienia. Miał prawo powiedzieć André Malraux: &lt;gap&gt;.<br>Temu, co stworzono
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego