Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
jej walory lecznicze. Herbata zawiera garbnik, teinę (kofeinę), teofilinę, teobraminę, sole mineralne, rutynę oraz witaminy.
Dzięki takiemu składowi poprawia ona krążenie, działa moczopędnie i przeciwbakteryjnie. Poza tym, zwiększa szybkość kojarzenia, wyostrza wzrok i słuch, ułatwia zapamiętywanie. Jest zalecana przy stanach napięcia nerwowego, a także złego samopoczucia czy zmęczenia.
Kawa także zadomowiła się w Polsce na stałe. Niezawodni statystycy obliczyli, że ponad trzy miliony Polaków rozpoczyna każdy dzień od wypicia filiżanki kawy. Jest ona ceniona przede wszystkim za właściwości pobudzające, ponadto odświeża i poprawia samopoczucie.

Korzystny wpływ

Zarówno kawa, jak i herbata (nienadużywane!) mają korzystny wpływ na organizm ludzki. Mimo to miłośnicy
jej walory lecznicze. Herbata zawiera garbnik, teinę (kofeinę), teofilinę, teobraminę, sole mineralne, rutynę oraz witaminy.<br>Dzięki takiemu składowi poprawia ona krążenie, działa moczopędnie i przeciwbakteryjnie. Poza tym, zwiększa szybkość kojarzenia, wyostrza wzrok i słuch, ułatwia zapamiętywanie. Jest zalecana przy stanach napięcia nerwowego, a także złego samopoczucia czy zmęczenia.<br>Kawa także zadomowiła się w Polsce na stałe. Niezawodni statystycy obliczyli, że ponad trzy miliony Polaków rozpoczyna każdy dzień od wypicia filiżanki kawy. Jest ona ceniona przede wszystkim za właściwości pobudzające, ponadto odświeża i poprawia samopoczucie.<br><br>&lt;tit&gt;Korzystny wpływ&lt;/&gt;<br><br>Zarówno kawa, jak i herbata (nienadużywane!) mają korzystny wpływ na organizm ludzki. Mimo to miłośnicy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego