Typ tekstu: Książka
Autor: Newerly Igor
Tytuł: Pamiątka z Celulozy
Rok wydania: 1973
Rok powstania: 1952
szczątki murów pałacowych i biała, urągająca niebu kolumna.
- Są tu czyjeś ślady - zauważyli na rumowisku. - Po co tu chodzicie?
- Za potrzebą, panie szefie. Czasem tu się kuca.
- Kuca... - burknął cywil i wyjąwszy latarkę polazł oględnie w dół, po głazach, które Szczęsny na schody po robocie Staszka ponarzucał.
W mroku i zaduchu posuwali się gęsiego po opleśniałych korytarzach, coraz bliżej muru, którym Staszek odciął Fordonek. Szczęsny znów potarł kark. - Jeśli zauważą, że mur jest świeży? - jeśli każą rozwalać? Julian wpadnie im w ręce, ale Madzia zdąży chyba wyskoczyć przez okienko.
Nikłe oczko latarki prześliznęło się po murze i powiodło ich błędnym ognikiem
szczątki murów pałacowych i biała, urągająca niebu kolumna.<br>- Są tu czyjeś ślady - zauważyli na rumowisku. - Po co tu chodzicie?<br>- Za potrzebą, panie szefie. Czasem tu się kuca.<br>- Kuca... - burknął cywil i wyjąwszy latarkę polazł oględnie w dół, po głazach, które Szczęsny na schody po robocie Staszka ponarzucał.<br>W mroku i zaduchu posuwali się gęsiego po opleśniałych korytarzach, coraz bliżej muru, którym Staszek odciął Fordonek. Szczęsny znów potarł kark. - Jeśli zauważą, że mur jest świeży? - jeśli każą rozwalać? Julian wpadnie im w ręce, ale Madzia zdąży chyba wyskoczyć przez okienko.<br>Nikłe oczko latarki prześliznęło się po murze i powiodło ich błędnym ognikiem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego