Typ tekstu: Książka
Autor: Myślińska Elżbieta
Tytuł: Laboratoryjne badania gruntów
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1992
przez 1 min, uderzając widełkami wibracyjnymi o ścianki naczynia, początkowo lekko i wolno, a następnie silnie i szybko.

9. Po 30 s zagęszczania mierzy się za pomocą suwmiarki zagłębienie tłoka i zagęszcza znowu, powtarzając tę czynność kilka razy.

10. Uznaje się, że grunt został maksymalnie zagęszczony, jeśli trzy kolejne pomiary zagłębienia tłoka, po każdorazowym dodatkowym 30-sekundowym zagęszczaniu, nie wykazują zmian.

11. Po ustaleniu poziomu tłoka oblicza się objętość gruntu zagęszczonego przez odjęcie od objętości cylindra V objętości, o jaką zagęścił się grunt podczas wibrowania (DV):

12. Uzyskane wyniki zapisuje się w dzienniku laboratoryjnym lub na formularzu.

4. Obliczanie wyników

Wskaźnik
przez 1 min, uderzając widełkami wibracyjnymi o ścianki naczynia, początkowo lekko i wolno, a następnie silnie i szybko.<br><br>9. Po 30 s zagęszczania mierzy się za pomocą suwmiarki zagłębienie tłoka i zagęszcza znowu, powtarzając tę czynność kilka razy.<br><br>10. Uznaje się, że grunt został maksymalnie zagęszczony, jeśli trzy kolejne pomiary zagłębienia tłoka, po każdorazowym dodatkowym 30-sekundowym zagęszczaniu, nie wykazują zmian.<br><br>11. Po ustaleniu poziomu tłoka oblicza się objętość gruntu zagęszczonego przez odjęcie od objętości cylindra V objętości, o jaką zagęścił się grunt podczas wibrowania (DV): &lt;gap&gt;<br><br>12. Uzyskane wyniki zapisuje się w dzienniku laboratoryjnym lub na formularzu.<br><br>&lt;tit1&gt;4. Obliczanie wyników&lt;/&gt;<br><br>Wskaźnik
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego