Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 6
Miejsce wydania: Warszawa
Rok wydania: 1978
Rok powstania: 2005
końca i choć zbrodnie się przedawniają, ich skutki żyją dalej już własnym życiem.
To wypalenie, spustoszenie wewnętrzne bohatera świadczy o tym, że nawet jemu nie udało się tak zupełnie uratować od zagłady. Chyba zresztą nikomu z getta ani najbardziej do getta zbliżonej rzeczywistości obozu koncentracyjnego. Jedni próbują się osłonić szczególnym zakłamaniem mówiąc o tym, w jakiej byli szkole charakterów. Inni bronią się cynizmem, opowiadają, jak tamta rzeczywistość zwalniała od nieprzydatnych norm.
Sprawiedliwy, który milczy albo mówi prawdę, czuje, że musi spotkać się z nieufnością i niezrozumieniem, jako człowiek, który przeżył zarazę. Tym bardziej, że chodzi o zarazę wymyśloną przez ludzi.

KALECKI
końca i choć zbrodnie się przedawniają, ich skutki żyją dalej już własnym życiem. <br>To wypalenie, spustoszenie wewnętrzne bohatera świadczy o tym, że nawet jemu nie udało się tak zupełnie uratować od zagłady. Chyba zresztą nikomu z getta ani najbardziej do getta zbliżonej rzeczywistości obozu koncentracyjnego. Jedni próbują się osłonić szczególnym zakłamaniem mówiąc o tym, w jakiej byli szkole charakterów. Inni bronią się cynizmem, opowiadają, jak tamta rzeczywistość zwalniała od nieprzydatnych norm. <br>Sprawiedliwy, który milczy albo mówi prawdę, czuje, że musi spotkać się z nieufnością i niezrozumieniem, jako człowiek, który przeżył zarazę. Tym bardziej, że chodzi o zarazę wymyśloną przez ludzi.&lt;/&gt; <br><br>&lt;page nr=4&gt; &lt;div type="art" sex="m"&gt;&lt;tit&gt;KALECKI
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego