Typ tekstu: Książka
Autor: Sejm RP
Tytuł: Kodeks Wykroczeń
Rok powstania: 1971
na okres od 3 miesięcy do roku; karę zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych lub innych pojazdów wymierza się w miesiącach lub latach na okres od 6 miesięcy do 3 lat.
§ 2. Orzeczone zakazy obowiązują od uprawomocnienia się orzeczenia.
§ 3. Na poczet wymierzonej kary dodatkowej zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych lub innych pojazdów zalicza się okres zatrzymania prawa jazdy lub innego dokumentu.
Art. 30. § 1. Przepadek rzeczy obejmuje narzędzia lub inne przedmioty, które służyły lub były przeznaczone do popełnienia wykroczenia, a jeżeli przepis szczególny tak stanowi - także przedmioty pochodzące bezpośrednio lub pośrednio z wykroczenia.
§ 2. Przepadek rzeczy nie będących własnością sprawcy wykroczenia można orzec tylko
na okres od 3 miesięcy do roku; karę zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych lub innych pojazdów wymierza się w miesiącach lub latach na okres od 6 miesięcy do 3 lat.<br>§ 2. Orzeczone zakazy obowiązują od uprawomocnienia się orzeczenia.<br>§ 3. Na poczet wymierzonej kary dodatkowej zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych lub innych pojazdów zalicza się okres zatrzymania prawa jazdy lub innego dokumentu.<br>Art. 30. § 1. Przepadek rzeczy obejmuje narzędzia lub inne przedmioty, które służyły lub były przeznaczone do popełnienia wykroczenia, a jeżeli przepis szczególny tak stanowi - także przedmioty pochodzące bezpośrednio lub pośrednio z wykroczenia.<br>§ 2. Przepadek rzeczy nie będących własnością sprawcy wykroczenia można orzec tylko
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego