Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 1214
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1968
samolotów dalekiego zasięgu); jak podał prezydent Johnson ZSRR i USA porozumiały się w sprawie rozpoczęcia dyskusji na ten temat w najbliższej przyszłości.
4. Zakaz lotów poza granicami narodowymi bombowców z bronią jądrową na pokładzie oraz zaniechanie rejsów okrętów podwodnych uzbrojonych w rakiety jądrowe poza zasięg donośności tych rakiet.
5. Niezwłoczne zaniechanie podziemnych doświadczeń z bronią jądrową.
6. Zakaz użycia broni chemicznej i bakteriologicznej.
7. Likwidacja baz wojskowych na obcych terytoriach.
8. Regionalne porozumienia o ograniczeniu zbrojeń - takie jak w sprawie stworzenia stref bezatomowych i redukcji zbrojeń w różnych rejonach świata, w tym także na Bliskim Wschodzie.
9. Zapewnienie jedynie pokojowego wykorzystywania
samolotów dalekiego zasięgu); jak podał prezydent Johnson ZSRR i USA porozumiały się w sprawie rozpoczęcia dyskusji na ten temat w najbliższej przyszłości. <br>4. Zakaz lotów poza granicami narodowymi bombowców z bronią jądrową na pokładzie oraz zaniechanie rejsów okrętów podwodnych uzbrojonych w rakiety jądrowe poza zasięg donośności tych rakiet. <br>5. Niezwłoczne zaniechanie podziemnych doświadczeń z bronią jądrową. <br>6. Zakaz użycia broni chemicznej i bakteriologicznej. <br>7. Likwidacja baz wojskowych na obcych terytoriach. <br>8. Regionalne porozumienia o ograniczeniu zbrojeń - takie jak w sprawie stworzenia stref bezatomowych i redukcji zbrojeń w różnych rejonach świata, w tym także na Bliskim Wschodzie. <br>9. Zapewnienie jedynie pokojowego wykorzystywania
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego