Typ tekstu: Książka
Tytuł: Wyjść z matni
Rok: 1994
przykład "Zaczynam się coraz bardziej denerwować", i zastanawiam się, co mogę zrobić: pogadać z kimś, wybrać się na spacer do lasu, poczytać, pójść na trening karate. Do każdego sygnału powinno się dobrać kilka sposobów.
Anka: Sens całej procedury polega na tym, żeby być z góry przygotowanym i zadziałać odpowiednio wcześnie, zanim chęć picia rozbudzi się na dobre. Gdy urośnie, zrobi się przemożna, nieprzeparta - zwykle bywa za późno.
Włodek: Każdy robi sobie przy tej okazji listę osób i miejsc, do których może się zwrócić. Chodzi o to, żeby były tam informacje jak najbardziej konkretne.
Nie "zadzwonię do przyjaciela", tylko "Marek, telefon do
przykład "Zaczynam się coraz bardziej denerwować", i zastanawiam się, co mogę zrobić: pogadać z kimś, wybrać się na spacer do lasu, poczytać, pójść na trening karate. Do każdego sygnału powinno się dobrać kilka sposobów.&lt;/&gt;<br>&lt;who3&gt;Anka: Sens całej procedury polega na tym, żeby być z góry przygotowanym i zadziałać odpowiednio wcześnie, zanim chęć picia rozbudzi się na dobre. Gdy urośnie, zrobi się przemożna, nieprzeparta - zwykle bywa za późno.&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;Włodek: Każdy robi sobie przy tej okazji listę osób i miejsc, do których może się zwrócić. Chodzi o to, żeby były tam informacje jak najbardziej konkretne.<br>Nie "zadzwonię do przyjaciela", tylko "Marek, telefon do
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego