Typ tekstu: Książka
Autor: Kośmider Joanna, Mazur-Chrzanowska Barbara, Wyszyński Bartosz
Tytuł: Odory
Rok: 2002
wielowymiarowego skalowania emocji jest czasochłonna i kosztowna. Wymaga zaangażowania zespołów ekspertów o wysokich kwalifikacjach i doświadczeniu. W praktyce hedoniczną jakość zapachu określa się przeważnie z użyciem skal jednowymiarowych - werbalnych, graficznych, punktowych, oraz skal standardów, opisanych dokładniej w podrozdziale 7.7.

3.4. Intensywność zapachu
3.4.1. Prawa psychofizyczne
Intensywność zapachu (częstość impulsacji) zależy od liczby cząsteczek odoranta wchodzących w kontakt z odpowiednimi receptorami, a więc pośrednio od stężenia tego związku we wdychanym powietrzu. Zależność intensywności zapachu od stężenia odoranta opisuje się, wykorzystując prawo Webera-Fechnera lub Stevensa.
Pierwotna wersja prawa Webera-Fechnera została sformułowana w pierwszej połowie XIX wieku na
wielowymiarowego skalowania emocji jest czasochłonna i kosztowna. Wymaga zaangażowania zespołów ekspertów o wysokich kwalifikacjach i doświadczeniu. W praktyce hedoniczną jakość zapachu określa się przeważnie z użyciem skal jednowymiarowych - werbalnych, graficznych, punktowych, oraz skal standardów, opisanych dokładniej w podrozdziale 7.7.<br>&lt;gap reason="tab"&gt;<br>&lt;tit&gt;3.4. Intensywność zapachu&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;3.4.1. Prawa psychofizyczne&lt;/&gt;<br>Intensywność zapachu (częstość impulsacji) zależy od liczby cząsteczek odoranta wchodzących w kontakt z odpowiednimi receptorami, a więc pośrednio od stężenia tego związku we wdychanym powietrzu. Zależność intensywności zapachu od stężenia odoranta opisuje się, wykorzystując prawo Webera-Fechnera lub Stevensa.<br>Pierwotna wersja prawa Webera-Fechnera została sformułowana w pierwszej połowie XIX wieku na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego