Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 07.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
można było otrzymać od 5 do 15 lat więzienia, a nawet 25. Za zwykły rozbój groziło od 3 do 15 lat. Kodeksy z 1998 roku złagodziły sankcje - za rozbój z bronią od 3 do 15 lat więzienia, za zwykły od 2 do 12.
Autorzy nowych kodeksów tłumaczyli, że maksymalne wyroki zapadały dotąd bardzo rzadko i dlatego dostosowali prawo do sądowej praktyki.
- Rzadko nie znaczy wcale - ripostowali sędziowie. - Jeśli najwyższe wyroki zapadały rzadko, ale zapadały, to wynika z tego, że są potrzebne w szczególnie drastycznych przypadkach.
Grupa „Rympałka" była jedną z najgroźniejszych w Polsce, dokonała wielu zbrojnych napadów, m.in. słynnego
można było otrzymać od 5 do 15 lat więzienia, a nawet 25. Za zwykły rozbój groziło od 3 do 15 lat. Kodeksy z 1998 roku złagodziły sankcje - za rozbój z bronią od 3 do 15 lat więzienia, za zwykły od 2 do 12. <br>Autorzy nowych kodeksów tłumaczyli, że maksymalne wyroki zapadały dotąd bardzo rzadko i dlatego dostosowali prawo do sądowej praktyki. <br>- Rzadko nie znaczy wcale - ripostowali sędziowie. - Jeśli najwyższe wyroki zapadały rzadko, ale zapadały, to wynika z tego, że są potrzebne w szczególnie drastycznych przypadkach. <br>Grupa &#132;Rympałka" była jedną z najgroźniejszych w Polsce, dokonała wielu zbrojnych napadów, m.in. słynnego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego