Typ tekstu: Książka
Autor: Przewłocki Stefan
Tytuł: Geodezja dla inżynierii środowiska
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1997
powinna być zapisywana prostopadle do linii pomiarowej. Miarę dotyczącą punktu początkowego zaznacza się 0,00, a kierunek pomiarów strzałką. Miarę końcową na linii pomiarowej podkreśla się. Jeżeli na jednym domiarze prostopadłej jest kilka miar, wówczas zapisuje się je prostopadle do kierunku domiaru i ostatnią miarę podkreśla się.
Miary czołowe budynku zapisuje się równolegle do linii czołowych. Oprócz danych pomiarowych szkic powinien zawierać tytuł i numer szkicu, strzałkę NS (południka), podpis wykonawcy i datę wykonania. Dane na szkicu polowym otrzymane podczas pomiaru mają cechy dokumentu. Szkiców polowych nie przerysowuje się, a jeżeli zachodzi taka potrzeba, wówczas należy dołączyć do nich oryginały szkiców.
Metoda
powinna być zapisywana prostopadle do linii pomiarowej. Miarę dotyczącą punktu początkowego zaznacza się 0,00, a kierunek pomiarów strzałką. Miarę końcową na linii pomiarowej podkreśla się. Jeżeli na jednym domiarze prostopadłej jest kilka miar, wówczas zapisuje się je prostopadle do kierunku domiaru i ostatnią miarę podkreśla się.<br>Miary czołowe budynku zapisuje się równolegle do linii czołowych. Oprócz danych pomiarowych szkic powinien zawierać tytuł i numer szkicu, strzałkę &lt;HI rend="italic"&gt;NS&lt;/HI&gt; (południka), podpis wykonawcy i datę wykonania. Dane na szkicu polowym otrzymane podczas pomiaru mają cechy dokumentu. Szkiców polowych nie przerysowuje się, a jeżeli zachodzi taka potrzeba, wówczas należy dołączyć do nich oryginały szkiców.<br>&lt;HI rend="italic"&gt;Metoda
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego