Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
jest alergikiem, dziś padają podejrzenia, że co drugi. Tak twierdzi np. dr Danuta Myłek, dermatolog i alergolog, która z jednej strony prowadzi praktykę medyczną w Stalowej Woli, z drugiej działa naukowo w amerykańskiej organizacji badaczy chorób układu immunologicznego, z trzeciej zaś jest autorką serii książek, popularyzujących wiedzę o rozpoznawaniu i zapobieganiu alergiom.
Wedle dr Myłek za 10-20 lat wszyscy bez wyjątku będziemy mieli jakieś kłopoty z powodu alergii. Z jednej strony następuje genetyczne powielanie choroby w kolejnych pokoleniach rodzin. Z drugiej zaś alergia jest ceną, jaką płacimy za uprzemysłowienie, chemizację żywności, powszechną motoryzację i inne dobrodziejstwa cywilizacji technicznej.
Najczęściej występują
jest alergikiem, dziś padają podejrzenia, że co drugi. Tak twierdzi np. dr Danuta Myłek, dermatolog i alergolog, która z jednej strony prowadzi praktykę medyczną w Stalowej Woli, z drugiej działa naukowo w amerykańskiej organizacji badaczy chorób układu immunologicznego, z trzeciej zaś jest autorką serii książek, popularyzujących wiedzę o rozpoznawaniu i zapobieganiu alergiom.<br>Wedle dr Myłek za 10-20 lat wszyscy bez wyjątku będziemy mieli jakieś kłopoty z powodu alergii. Z jednej strony następuje genetyczne powielanie choroby w kolejnych pokoleniach rodzin. Z drugiej zaś alergia jest ceną, jaką płacimy za uprzemysłowienie, chemizację żywności, powszechną motoryzację i inne dobrodziejstwa cywilizacji technicznej.<br>Najczęściej występują
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego