Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 46
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1994
do czasu ze zdziwieniem oglądam w polskiej telewizji opiniotwórcze obrazy-komentarze moskiewskiego korespondenta "Wiadomości", najczęściej występującego na tle cudownego Soboru Wasyla Błażennego, który kreuje (a wydaje mu się, że opisuje) rosyjską "fatalną rzeczywistość".
Dodajmy dla sprawiedliwości, iż owa rzeczywistość dostarczyła mu ostatnio wielu argumentów...
Jednakże w piątkowy wieczór 28 października zaraz po pamiętnej mowie Sołżenicyna korespondent ów przeszedł samego siebie... ""Prorok" powiedział ex cathedra, "prorok" gromił, "prorok" jest odcięty od rzeczywistości, "prorok" przyjechał z Vermont, a chce mieć wpływ na rzeczywistość Federacji Rosyjskiej..." Mówiąc prawdę, to raczej natchniony korespondent bardziej przypominał proroka, aniżeli sam Aleksander Isajewicz.
Najlepiej przekonałem się o tym
do czasu ze zdziwieniem oglądam w polskiej telewizji opiniotwórcze obrazy-komentarze moskiewskiego korespondenta "Wiadomości", najczęściej występującego na tle cudownego Soboru Wasyla Błażennego, który kreuje (a wydaje mu się, że opisuje) rosyjską "fatalną rzeczywistość".<br>Dodajmy dla sprawiedliwości, iż owa rzeczywistość dostarczyła mu ostatnio wielu argumentów...<br>Jednakże w piątkowy wieczór 28 października zaraz po pamiętnej mowie Sołżenicyna korespondent ów przeszedł samego siebie... ""Prorok" powiedział &lt;foreign&gt;ex cathedra&lt;/&gt;, "prorok" gromił, "prorok" jest odcięty od rzeczywistości, "prorok" przyjechał z Vermont, a chce mieć wpływ na rzeczywistość Federacji Rosyjskiej..." Mówiąc prawdę, to raczej natchniony korespondent bardziej przypominał proroka, aniżeli sam Aleksander Isajewicz.<br>Najlepiej przekonałem się o tym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego