Typ tekstu: Książka
Autor: Milewski Stanisław
Tytuł: Ciemne sprawy międzywojnia
Rok: 2002
3 Pułku Ułanów, który został obrażony przez majora. Major nie tylko obraził kolegę, który go w następstwie tego wyzwał na pojedynek - ale jeszcze go ranił. Sekundanci też zostali oskarżeni, ale I instancja uwolniła ich od kary. Gazeta- tego nie podała, lecz rzecz dotyczyła pewnie byłego zaboru pruskiego, bo tam na zasadzie par. 203 ustawy karnej pociągano zastępców honorowych do kary, albo austriackiego (par. 164 ustawy). Najwyższa instancja obu pojedynkującym się wymierzyła karę 3 miesięcy twierdzy, a sekundanci trafili do niej na 2 tygodnie.

Również w "Kurierze Warszawskim" (1927, nr 62, wyd. por.) znaleźć można doniesienie o pojedynku, jaki rozegrał się 24
3 Pułku Ułanów, który został obrażony przez majora. Major nie tylko obraził kolegę, który go w następstwie tego wyzwał na pojedynek - ale jeszcze go ranił. Sekundanci też zostali oskarżeni, ale I instancja uwolniła ich od kary. Gazeta- tego nie podała, lecz rzecz dotyczyła pewnie byłego zaboru pruskiego, bo tam na zasadzie par. 203 ustawy karnej pociągano zastępców honorowych do kary, albo austriackiego (par. 164 ustawy). Najwyższa instancja obu pojedynkującym się wymierzyła karę 3 miesięcy twierdzy, a sekundanci trafili do niej na 2 tygodnie.<br><br>Również w "Kurierze Warszawskim" (1927, nr 62, wyd. por.) znaleźć można doniesienie o pojedynku, jaki rozegrał się 24
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!