Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 21
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
wyjaśnia Edward Kolbus, rzecznik Instytutu. - Problem jest dość trudny - broni się przed odpowiedzią także dr Halina Sztabińska-Koncka z IL i odsyła do prof. Józefa Dębowego z Akademii Rolniczej we Wrocławiu, najwybitniejszego w Polsce farmakologa i toksykologa. - Może on ma jakieś dane literaturowe.

Samiczka jest krwiopijczynią

- Czy olejek waniliowy działa? - zastanawia się prof. Dębowy. - Nie mogę potwierdzić ani zaprzeczyć. Podejrzewam jednak, że w substancji tej muszą być zawarte związki cytronellowe o charakterze repelencyjnym, czyli odstraszającym. Repelenty sprawiają, że owad nie ma ochoty siadać, lizać, kłuć i rozszarpywać. Nie przenosi więc bakterii.

Przeciwieństwem repelentów są atraktanty, tzn. środki wabiące stosowane przy konstruowaniu
wyjaśnia Edward Kolbus, rzecznik Instytutu. - Problem jest dość trudny - broni się przed odpowiedzią także dr Halina Sztabińska-Koncka z IL i odsyła do prof. Józefa Dębowego z Akademii Rolniczej we Wrocławiu, najwybitniejszego w Polsce farmakologa i toksykologa. - Może on ma jakieś dane literaturowe.<br><br>&lt;tit&gt;Samiczka jest krwiopijczynią&lt;/&gt;<br><br> - Czy olejek waniliowy działa? - zastanawia się prof. Dębowy. - Nie mogę potwierdzić ani zaprzeczyć. Podejrzewam jednak, że w substancji tej muszą być zawarte związki cytronellowe o charakterze repelencyjnym, czyli odstraszającym. Repelenty sprawiają, że owad nie ma ochoty siadać, lizać, kłuć i rozszarpywać. Nie przenosi więc bakterii.<br><br>Przeciwieństwem repelentów są atraktanty, tzn. środki wabiące stosowane przy konstruowaniu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego