Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Praca i Zabezpieczenie Społeczne
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
w art. 29 § 1 k. p. , do stwierdzenia jej zawarcia konieczne jest choćby w sposób dorozumiany (art. 60 k. c. w związku z art. 300 k. p. ) ustalenie zgodnej woli stron co do treści tego składnika umowy. W odniesieniu natomiast do dodatkowych postanowień umowy o pracę, w razie braku stosownego zastrzeżenia w umowie, domniemanie przemawia za tym, iż strony nie złożyły oświadczeń woli w tym przedmiocie.
Jeżeli więc strony w umowie o pracę nie zamieściły postanowienia określającego zatrudnienie pracownika tylko w oznaczonym rozkładzie czasu pracy, to na pracowniku spoczywa ciężar dowodu, że ten warunek pracy został objęty jej treścią.
Rozkład czasu
w art. 29 § 1 k. p. , do stwierdzenia jej zawarcia konieczne jest choćby w sposób dorozumiany (art. 60 k. c. w związku z art. 300 k. p. ) ustalenie zgodnej woli stron co do treści tego składnika umowy. W odniesieniu natomiast do dodatkowych postanowień umowy o pracę, w razie braku stosownego zastrzeżenia w umowie, domniemanie przemawia za tym, iż strony nie złożyły oświadczeń woli w tym przedmiocie. <br> Jeżeli więc strony w umowie o pracę nie zamieściły postanowienia określającego zatrudnienie pracownika tylko w oznaczonym rozkładzie czasu pracy, to na pracowniku spoczywa ciężar dowodu, że ten warunek pracy został objęty jej treścią. <br> Rozkład czasu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego