Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Mathesis Polska
Nr: 3-4
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1930
natrafiamy na nowe konfiguracje. Wreszcie wiąże się z tą figurą badanie siatki, utworzonej przez wierzchołki sześcioboku.
Ostatni rozdział książki poświęcony jest teorji wielościanów foremnych i ściśle z nią związanej teorji grup obrotów w przestrzeni.
Z tego pobieżnego przeglądu treści książki F. Levi'ego widać już, jak bogaty i różnorodny materjał ona zawiera. Należy również podkreślić pomysłowość symboliki oraz metod, jakiemi operuje autor, dzięki którym każda kwestja jest ujęta analitycznie w sposób niezmiernie przejrzysty. Zalety te sprawiają, że książkę tę, którą można polecić każdemu matematykowi, czyta się z żywem zainteresowaniem.
S. Straszewicz.





Książka składa się z 3 części, z których pierwsze dwie są
natrafiamy na nowe konfiguracje. Wreszcie wiąże się z tą figurą badanie siatki, utworzonej przez wierzchołki sześcioboku.<br>Ostatni rozdział książki poświęcony jest teorji wielościanów foremnych i ściśle z nią związanej teorji grup obrotów w przestrzeni.<br>Z tego pobieżnego przeglądu treści książki F. Levi'ego widać już, jak bogaty i różnorodny materjał ona zawiera. Należy również podkreślić pomysłowość symboliki oraz metod, jakiemi operuje autor, dzięki którym każda kwestja jest ujęta analitycznie w sposób niezmiernie przejrzysty. Zalety te sprawiają, że książkę tę, którą można polecić każdemu matematykowi, czyta się z żywem zainteresowaniem.<br>&lt;hi&gt;S. Straszewicz.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div&gt;<br><br>&lt;gap&gt;<br><br>Książka składa się z 3 części, z których pierwsze dwie są
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego