Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 02.13
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
pomorskiego SLD są poważne, prokuratura nie wystąpiła o aresztowanie go. - Mamy wystarczający materiał dowodowy, dlatego nie występowaliśmy o areszt - tłumaczy Krzysztof Trynka. Jędykiewicz, żeby pozostać na wolności, musi wpłacić 700 tysięcy złotych kaucji.
Musiał też zostawić w prokuraturze swój paszport. Zgodnie z wolą kierownictwa Sojuszu najpóźniej w sobotę ma obowiązek zawiesić swoje członkostwo w partii.
Głównym poszkodowanym w tej sprawie jest Prokom Investments Ryszarda Krauzego. Prokom był do niedawna właścicielem większości udziałów w Energobudowie, a Krauze stał na czele rady nadzorczej. W grudniu Energobudowa połączyła się z Polnordem - inną spółką związaną z Prokomem. W nowej spółce Jędykiewicz nie został zatrudniony.
Oficjalnie
pomorskiego &lt;name type="org"&gt;SLD&lt;/&gt; są poważne, prokuratura nie wystąpiła o aresztowanie go. &lt;q&gt;- Mamy wystarczający materiał dowodowy, dlatego nie występowaliśmy o areszt&lt;/&gt; - tłumaczy &lt;name type="person"&gt;Krzysztof Trynka&lt;/&gt;. &lt;name type="person"&gt;Jędykiewicz&lt;/&gt;, żeby pozostać na wolności, musi wpłacić 700 tysięcy złotych kaucji.<br>Musiał też zostawić w prokuraturze swój paszport. Zgodnie z wolą kierownictwa &lt;name type="org"&gt;Sojuszu&lt;/&gt; najpóźniej w sobotę ma obowiązek zawiesić swoje członkostwo w partii.<br>Głównym poszkodowanym w tej sprawie jest &lt;name type="org"&gt;Prokom Investments&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Ryszarda Krauzego&lt;/&gt;. &lt;name type="org"&gt;Prokom&lt;/&gt; był do niedawna właścicielem większości udziałów w &lt;name type="org"&gt;Energobudowie&lt;/&gt;, a &lt;name type="person"&gt;Krauze&lt;/&gt; stał na czele rady nadzorczej. W grudniu &lt;name type="org"&gt;Energobudowa&lt;/&gt; połączyła się z &lt;name type="org"&gt;Polnordem&lt;/&gt; - inną spółką związaną z &lt;name type="org"&gt;Prokomem&lt;/&gt;. W nowej spółce &lt;name type="person"&gt;Jędykiewicz&lt;/&gt; nie został zatrudniony.<br>Oficjalnie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego