Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 09.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
osób.
W piątek zapadł wyrok. Jan D., kapitan SB, i Julian K., funkcjonariusz MO, zostali uznani za winnych pobić i skazani na 2,5 roku więzienia, a Mirosław T., b. chorąży SB, na dwa lata. Jedynie Henryk N., b. major SB, zwierzchnik tamtych, został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata. Wyrok nie jest prawomocny.
Prawdopodobnie IPN nie będzie składał apelacji. - Kary orzeczone przez sąd są zbliżone do tych, o które wnioskowaliśmy, ale decyzję podejmiemy dopiero po przeanalizowaniu uzasadnienia - stwierdził Józef Krenz.
- Dla nas ważne jest to, że sąd wysłuchał zeznań pokrzywdzonych i świadków, potępił postępowanie oskarżonych i
osób.<br>W piątek zapadł wyrok. &lt;name type="person"&gt;Jan D.&lt;/&gt;, kapitan &lt;name type="org"&gt;SB&lt;/&gt;, i &lt;name type="person"&gt;Julian K.&lt;/&gt;, funkcjonariusz &lt;name type="org"&gt;MO&lt;/&gt;, zostali uznani za winnych pobić i skazani na 2,5 roku więzienia, a &lt;name type="person"&gt;Mirosław T.&lt;/&gt;, b. chorąży &lt;name type="org"&gt;SB&lt;/&gt;, na dwa lata. Jedynie &lt;name type="person"&gt;Henryk N.&lt;/&gt;, b. major &lt;name type="org"&gt;SB&lt;/&gt;, zwierzchnik tamtych, został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata. Wyrok nie jest prawomocny.<br>Prawdopodobnie &lt;name type="org"&gt;IPN&lt;/&gt; nie będzie składał apelacji. - Kary orzeczone przez sąd są zbliżone do tych, o które wnioskowaliśmy, ale decyzję podejmiemy dopiero po przeanalizowaniu uzasadnienia - stwierdził &lt;name type="person"&gt;Józef Krenz&lt;/&gt;.<br>- Dla nas ważne jest to, że sąd wysłuchał zeznań pokrzywdzonych i świadków, potępił postępowanie oskarżonych i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego