Typ tekstu: Książka
Autor: Szaniawski Klemens
Tytuł: O nauce, rozumowaniu i wartościach
Rok: 1994
i.1 etc. To jest istotnie sprawa wyboru, na który ma wpływ zarówno cel - teoretyczny lub praktyczny - jakiemu ma służyć oszacowanie wartości parametru, jak też wzgląd na technikę rachunkową; tak np. wiadomo, że dla Gaussowskiej funkcji straty pewne obliczenia "stają się bardziej eleganckie" (Neyman).
Ale w każdym razie wybór jest zawsze ograniczony warunkiem, że funkcja straty musi być niemalejącą funkcją ix.????i . Przypomnijmy też, że - z uwagi na aksjomatyczną charakterystykę pojęcia straty - funkcja straty może się zmieniać w granicach transformacji liniowej bez wpływu na rozwiązanie problemu (tzn. wybór funkcji decyzji).
Podsumowując uwagi dotyczące arbitralności w przyjmowaniu funkcji straty stwierdzamy, co następuje
i.1 etc. To jest istotnie sprawa wyboru, na który ma wpływ zarówno cel - teoretyczny lub praktyczny - jakiemu ma służyć oszacowanie wartości parametru, jak też wzgląd na technikę rachunkową; tak np. wiadomo, że dla Gaussowskiej funkcji straty pewne obliczenia "stają się bardziej eleganckie" (Neyman).<br> Ale w każdym razie wybór jest zawsze ograniczony warunkiem, że funkcja straty musi być niemalejącą funkcją ix.????i . Przypomnijmy też, że - z uwagi na aksjomatyczną charakterystykę pojęcia straty - funkcja straty może się zmieniać w granicach transformacji liniowej bez wpływu na rozwiązanie problemu (tzn. wybór funkcji decyzji).<br> Podsumowując uwagi dotyczące arbitralności w przyjmowaniu funkcji straty stwierdzamy, co następuje
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego