Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 43
Miejsce wydania: Kraków
Rok wydania: 1993
Rok powstania: 1994
zawiera się w ich stosunku do modernizacji: islam ma z nią poważne trudności; Daleki Wschód przyjmuje ją bez większych problemów.
Teza podkreślająca znaczenie procesu indygenizacji pozaeuropejskich elit nie wytrzymuje krytyki - twierdzą polemiści Huntingtona.
Nowoczesność, świeckość państwa trzymają się mocno w Indiach i są tam przez klasę średnią uważane za istotną zdobycz, której nie ma ona zamiaru oddać za jakikolwiek tradycjonalizm o politycznych konsekwencjach.
Powrót konfucjanizmu w Chinach - któremu do pewnego stopnia sprzyjają władze, usiłując bezskutecznie promować melanż konfucjanizmu z marksizmem, nacjonalizmem i kapitalizmem - jest jednak nieporównywalny z siłą wpływów kultury zachodniej - twierdzi Liu Binyan.
To prawda, jest pewien nawrót do wartości
zawiera się w ich stosunku do modernizacji: islam ma z nią poważne trudności; Daleki Wschód przyjmuje ją bez większych problemów.<br>Teza podkreślająca znaczenie procesu &lt;orig&gt;indygenizacji&lt;/&gt; pozaeuropejskich elit nie wytrzymuje krytyki - twierdzą polemiści Huntingtona.<br>Nowoczesność, świeckość państwa trzymają się mocno w Indiach i są tam przez klasę średnią uważane za istotną zdobycz, której nie ma ona zamiaru oddać za jakikolwiek tradycjonalizm o politycznych konsekwencjach.<br>Powrót konfucjanizmu w Chinach - któremu do pewnego stopnia sprzyjają władze, usiłując bezskutecznie promować melanż konfucjanizmu z marksizmem, nacjonalizmem i kapitalizmem - jest jednak nieporównywalny z siłą wpływów kultury zachodniej - twierdzi Liu Binyan.<br>To prawda, jest pewien nawrót do wartości
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego