Typ tekstu: Książka
Autor: Dzik Jerzy
Tytuł: Dzieje życia na ziemi
Rok wydania: 2003
Rok powstania: 1993
12.1).
Ustalenie ich przynależności do poszczególnych grup systematycznych na podstawie materiału kopalnego nie jest łatwe, skoro nie zachowały się nawet narządy rozmnażania.
Podstawowe różnice odnoszą się przecież do występowania różnych rodzajów barwników fotosyntetycznych. Jedynie w pewnym stopniu pomóc mogą sposoby tworzenia i rozgałęzienia plechy specyficzne dla krasnorostów, brunatnic i zielenic.
Środowisko lądowe Do syluru ogromne zasoby biogenów na lądach i nasłonecznione ich powierzchnie w znikomym stopniu były wykorzystywane przez układy żywe. Od czasu powstania atmosfery tlenowej przed dwoma miliardami lat i utworzenia się warstwy ozonowej nie było już przeszkodą szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe. Istotnym utrudnieniem była natomiast wodna proweniencja procesów życiowych
12.1).<br>Ustalenie ich przynależności do poszczególnych grup systematycznych na podstawie materiału kopalnego nie jest łatwe, skoro nie zachowały się nawet narządy rozmnażania.<br>Podstawowe różnice odnoszą się przecież do występowania różnych rodzajów barwników fotosyntetycznych. Jedynie w pewnym stopniu pomóc mogą sposoby tworzenia i rozgałęzienia plechy specyficzne dla krasnorostów, brunatnic i zielenic.<br>Środowisko lądowe Do syluru ogromne zasoby biogenów na lądach i nasłonecznione ich powierzchnie w znikomym stopniu były wykorzystywane przez układy żywe. Od czasu powstania atmosfery tlenowej przed dwoma miliardami lat i utworzenia się warstwy ozonowej nie było już przeszkodą szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe. Istotnym utrudnieniem była natomiast wodna proweniencja procesów życiowych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!