Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
płac.
(PAP)100 milionów ludzi nie ma domu

ONZ

Sytuacja mieszkaniowa na świecie cały czas się pogarsza - głosi najnowszy raport ONZ. Najgorzej jest w Afryce i pd.-wsch. Azji. 70 proc. bezdomnych to kobiety. Z problemem walczą też państwa rozwinięte. W USA 700 tys. ludzi mieszka na ulicy.
(PAP)Trzęsienie ziemi uszkodziło budynki

Peru

Środkową część kraju nawiedziło trzęsienie ziemi o sile 5 stopni w otwartej skali Richtera. Epicentrum znajdowało się w pobliżu miasta San Martin de Pangoa. Wstrząsy spowodowały szkody materialne, uszkodzonych zostało wiele zabudowań.
(PAP)Kolejna afera wokół Clintonów

Szwagier Billa Clintonam otrzymał 400 tys. dolarów od dwóch ułaskawionych
płac.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;100 milionów ludzi nie ma domu&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;ONZ&lt;/&gt;<br><br>Sytuacja mieszkaniowa na świecie cały czas się pogarsza - głosi najnowszy raport ONZ. Najgorzej jest w Afryce i pd.-wsch. Azji. 70 proc. bezdomnych to kobiety. Z problemem walczą też państwa rozwinięte. W USA 700 tys. ludzi mieszka na ulicy.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Trzęsienie ziemi uszkodziło budynki&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Peru&lt;/&gt;<br><br>Środkową część kraju nawiedziło trzęsienie ziemi o sile 5 stopni w otwartej skali Richtera. Epicentrum znajdowało się w pobliżu miasta San Martin de Pangoa. Wstrząsy spowodowały szkody materialne, uszkodzonych zostało wiele zabudowań.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Kolejna afera wokół Clintonów&lt;/&gt;<br><br>Szwagier Billa Clintonam otrzymał 400 tys. dolarów od dwóch ułaskawionych
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!