Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.24
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
ogrzewania wlotów powietrza, to przyczyna katastrofy śmigłowca - powiedział podczas konferencji płk Ryszard Michałowski.

Jak do tego doszło?

Przede wszystkim komisja ustaliła, po dokładnych badaniach, do których zaprzęgnięto doświadczonych meteorologów, że 4 grudnia panowały bardzo nietypowe warunki tzw. inwersji temperatur. Wysoko w powietrzu na trasie przelotu panowała temperatura wyższa niż przy ziemi. Gdy helikopter rządowy zaczął obniżać lot i podchodzić do lądowania na lotnisku Okęcie, temperatura powietrza zaczęła nagle spadać.
- Pilot śmigłowca popełnił błąd, gdy wchodząc w chmury w czasie lotu, nie włączył ogrzewania wlotów powietrza, ale był to błąd nieumyślny, bo załoga nie miała danych wskazujących na oblodzenie - stwierdził płk Ryszard
ogrzewania wlotów powietrza, to przyczyna katastrofy śmigłowca&lt;/&gt; - powiedział podczas konferencji płk &lt;name type="person"&gt;Ryszard Michałowski&lt;/&gt;.<br><br>&lt;tit&gt;Jak do tego doszło?&lt;/&gt;<br><br>Przede wszystkim komisja ustaliła, po dokładnych badaniach, do których zaprzęgnięto doświadczonych meteorologów, że 4 grudnia panowały bardzo nietypowe warunki tzw. inwersji temperatur. Wysoko w powietrzu na trasie przelotu panowała temperatura wyższa niż przy ziemi. Gdy helikopter rządowy zaczął obniżać lot i podchodzić do lądowania na lotnisku &lt;name type="place"&gt;Okęcie&lt;/&gt;, temperatura powietrza zaczęła nagle spadać.<br>&lt;q&gt;- Pilot śmigłowca popełnił błąd, gdy wchodząc w chmury w czasie lotu, nie włączył ogrzewania wlotów powietrza, ale był to błąd nieumyślny, bo załoga nie miała danych wskazujących na oblodzenie&lt;/&gt; - stwierdził płk &lt;name type="person"&gt;Ryszard
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!