Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 42
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
dobroczyńcom szkoły, którzy umożliwili jej uruchomienie. Wymieniła m.in. ks. Stanisława Olszówkę z parafii Najświętszej Rodziny, ks. Mirosława Drozdka z sanktuarium fatimskiego na Krzeptówkach, Janusza Ustupskiego, ówczesnego dyrektora szkoły tkackiej oraz zakopiański Zarząd Miasta z burmistrzem Adamem Bachledą Curusiem, który zdecydował o nieodpłatnym przekazaniu szkole na 4 lata budynku dawnego żłobka. - Nasza decyzja o poparciu szkoły wynikła z przekonania, że Polska - kraj katolicki cierpi na brak społecznych organizacji katolickich - powiedział wiceburmistrz Piotr Bąk.
Uroczystość uświetniło przedstawienie w wykonaniu uczennic i uczniów, ilustrujące życiorys Jana Pawła II. Małych aktorów przygotowała do występu Elżbieta Bachleda oraz siostry nazaretanki.
Przypomnijmy, że szkoła tworzona przez
dobroczyńcom szkoły, którzy umożliwili jej uruchomienie. Wymieniła m.in. ks. Stanisława Olszówkę z parafii Najświętszej Rodziny, ks. Mirosława Drozdka z sanktuarium fatimskiego na Krzeptówkach, Janusza Ustupskiego, ówczesnego dyrektora szkoły tkackiej oraz zakopiański Zarząd Miasta z burmistrzem Adamem Bachledą Curusiem, który zdecydował o nieodpłatnym przekazaniu szkole na 4 lata budynku dawnego żłobka. - Nasza decyzja o poparciu szkoły wynikła z przekonania, że Polska - kraj katolicki cierpi na brak społecznych organizacji katolickich - powiedział wiceburmistrz Piotr Bąk.<br>Uroczystość uświetniło przedstawienie w wykonaniu uczennic i uczniów, ilustrujące życiorys Jana Pawła II. Małych aktorów przygotowała do występu Elżbieta Bachleda oraz siostry nazaretanki.<br>Przypomnijmy, że szkoła tworzona przez
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego