Typ tekstu: Książka
Autor: Sejm RP
Tytuł: Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy
Rok powstania: 1964
8. § 1. Kierownik urzędu stanu cywilnego wyjaśnia stronom prawa i obowiązki małżonków, w szczególności przepisy o nazwisku małżonków i dzieci, oraz społeczne znaczenie małżeństwa. Następnie kierownik urzędu stanu cywilnego zapytuje strony, czy zamierzają zawrzeć małżeństwo. Gdy obie strony odpowiedzą na to pytanie twierdząco, kierownik urzędu stanu cywilnego wzywa je do złożenia oświadczeń w sprawie wstąpienia w związek małżeński oraz oświadczeń w sprawie nazwiska małżonków i dzieci.
§ 2. Każda ze stron składa oświadczenie o wstąpieniu w związek małżeński powtarzając za kierownikiem urzędu stanu cywilnego treść oświadczenia lub odczytuje je na głos, przy czym wszyscy, nie wyłączając kierownika urzędu stanu cywilnego, stoją.
§ 3
8. § 1. Kierownik urzędu stanu cywilnego wyjaśnia stronom prawa i obowiązki małżonków, w szczególności przepisy o nazwisku małżonków i dzieci, oraz społeczne znaczenie małżeństwa. Następnie kierownik urzędu stanu cywilnego zapytuje strony, czy zamierzają zawrzeć małżeństwo. Gdy obie strony odpowiedzą na to pytanie twierdząco, kierownik urzędu stanu cywilnego wzywa je do złożenia oświadczeń w sprawie wstąpienia w związek małżeński oraz oświadczeń w sprawie nazwiska małżonków i dzieci.<br>§ 2. Każda ze stron składa oświadczenie o wstąpieniu w związek małżeński powtarzając za kierownikiem urzędu stanu cywilnego treść oświadczenia lub odczytuje je na głos, przy czym wszyscy, nie wyłączając kierownika urzędu stanu cywilnego, stoją.<br>§ 3
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego