Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 46
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1994
sensowne wykształcenie będzie można zdobyć lub uzupełnić jedynie w szkołach ekskluzywnych - rzadko państwowych, częściej prywatnych.
Wszystkie sygnalizowane objawy choroby są znane z innych sytuacji historycznych.
W pierwszej połowie lat 60. uczelnie we Francji też zaczęły trzeszczeć w szwach.
Dziś w tym kraju pierwszy stopień naukowy, nawet uzyskany na uczelniach noszących znaczące historycznie nazwy, liczy się bardzo mało.
Szanujący się młody człowiek może myśleć o urządzeniu życia jedynie z dyplomem jednej z tzw. Wielkich Szkół - bądź po uzupełnieniu wykształcenia w innej formie.
W Ameryce Łacińskiej uczelnie rozbudowano trochę w wyniku tradycji historycznej, a trochę wskutek presji klasy średniej na uzyskiwanie dyplomów.
Tak
sensowne wykształcenie będzie można zdobyć lub uzupełnić jedynie w szkołach ekskluzywnych - rzadko państwowych, częściej prywatnych.<br>Wszystkie sygnalizowane objawy choroby są znane z innych sytuacji historycznych.<br>W pierwszej połowie lat 60. uczelnie we Francji też zaczęły trzeszczeć w szwach.<br>Dziś w tym kraju pierwszy stopień naukowy, nawet uzyskany na uczelniach noszących znaczące historycznie nazwy, liczy się bardzo mało.<br>Szanujący się młody człowiek może myśleć o urządzeniu życia jedynie z dyplomem jednej z tzw. Wielkich Szkół - bądź po uzupełnieniu wykształcenia w innej formie.<br>W Ameryce Łacińskiej uczelnie rozbudowano trochę w wyniku tradycji historycznej, a trochę wskutek presji klasy średniej na uzyskiwanie dyplomów.<br>Tak
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego