Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Studia Socjologiczne
Nr: 4
Miejsce wydania: Wrocław
Rok: 1976
stwierdza I. Kaczmarek na temat czytelnictwa czasopism i książek czy wypowiedzi A. Kłoskowskiej na temat takich dziedzin, jak "lektura książek, odwiedzanie teatrów, filharmonii i muzeów sztuk plastycznych".
Ostatnim z wyróżnionych zespołów jest grupa tez wiążąca zmienną poziomu wykształcenia z uczestnictwem "w kulturze", bez jednoznacznego określenia tego poziomu i różnorodnych zakresów znaczeniowych terminu "kultura":
"Poziom formalnego wykształcenia jednostki jest czynnikiem najgłębiej chyba warunkującym stopień uczestnictwa w szerszej kulturze".
"[...] poziom wykształcenia stanowi podstawową zmienną wyjaśniającą podstawy wobec kultury".
Jak widać, przedstawione cztery grupy stwierdzeń powstały w wyniku skrzyżowania dwóch kryteriów: stopnia "szczegółowości" zmiennej poziomu wykształcenia oraz stopnia precyzji w określeniu z jakimi elementami
stwierdza I. Kaczmarek na temat czytelnictwa czasopism i książek czy wypowiedzi A. Kłoskowskiej na temat takich dziedzin, jak "lektura książek, odwiedzanie teatrów, filharmonii i muzeów sztuk plastycznych".<br>Ostatnim z wyróżnionych zespołów jest grupa tez wiążąca zmienną poziomu wykształcenia z uczestnictwem "w kulturze", bez jednoznacznego określenia tego poziomu i różnorodnych zakresów znaczeniowych terminu "kultura":<br>"Poziom formalnego wykształcenia jednostki jest czynnikiem najgłębiej chyba warunkującym stopień uczestnictwa w szerszej kulturze".<br>"[...] poziom wykształcenia stanowi podstawową zmienną wyjaśniającą podstawy wobec kultury".<br>Jak widać, przedstawione cztery grupy stwierdzeń powstały w wyniku skrzyżowania dwóch kryteriów: stopnia "szczegółowości" zmiennej poziomu wykształcenia oraz stopnia precyzji w określeniu z jakimi elementami
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego