Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwartalnik Historii Nauki i Techniki
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
istniejącym obecnie podziałem administracyjnym, co ma spore znaczenie dla praktyków, tudzież indeks rzeczowy, zawierający prawie 260 haseł, którego nie było w tomie pierwszym.
Na prezentowaną w omawianej publikacji dokumentację składają się w pierwszym rzędzie różne archiwalne mapy, plany, szkice, rysunki, wykresy, przekroje itp. Łącznie katalog wymienia 1385 pozycji, z tego znaczna większość - bo aż 920 - przypada na drogownictwo, 291 pozycji dotyczy kolejnictwa, a jedynie 174 pozycje stanowią materiały o badaniach i poszukiwaniach geologicznych. Pozycje posiadają kolejne numery, które znacznie przyspieszają wynotowanie interesujących badacza materiałów.
Sądząc po tempie w jakim ukazały się dwa pierwsze tomy, liczne grono odbiorców otrzyma chyba dość szybko
istniejącym obecnie podziałem administracyjnym, co ma spore znaczenie dla praktyków, tudzież indeks rzeczowy, zawierający prawie 260 haseł, którego nie było w tomie pierwszym.<br> Na prezentowaną w omawianej publikacji dokumentację składają się w pierwszym rzędzie różne archiwalne mapy, plany, szkice, rysunki, wykresy, przekroje itp. Łącznie katalog wymienia 1385 pozycji, z tego znaczna większość - bo aż 920 - przypada na drogownictwo, 291 pozycji dotyczy kolejnictwa, a jedynie 174 pozycje stanowią materiały o badaniach i poszukiwaniach geologicznych. Pozycje posiadają kolejne numery, które znacznie przyspieszają wynotowanie interesujących badacza materiałów.<br> Sądząc po tempie w jakim ukazały się dwa pierwsze tomy, liczne grono odbiorców otrzyma chyba dość szybko
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego