Typ tekstu: Książka
Autor: Przybylski Jerzy
Tytuł: Marynarze w walce o niepodległość Polski (1918-1920)
Rok: 1999
Teren przeznaczony do obrony miał kształt półwyspu, głęboko wcinającego



się w bagnistą sieć ramion Narwi i jej dopływów. Upalne lato 1920 r. spowodowało znaczny spadek wody na Narwi i utworzenie na niej licznych i łatwych do sforsowania przez Rosjan brodów.
Zbliżając się do rejonu wyznaczonego do obrony, batalion morski uszczuplony znacznie w trakcie walk w rejonie Grodna, zastał cofające się pod naporem nieprzyjaciela pododdziały 2 Dywizji Litewsko-Białoruskiej, broniące poprzednio mostów na Narwi oraz zajętą przez 52 Brygadę Strzelców 18 DP nieprzyjaciela - wieś Złotorię.
W tych okolicznościach kpt. mar. A. Mohuczy przyspieszył marsz i "pchnął" do walki dla odbicia Złotorii pluton
Teren przeznaczony do obrony miał kształt półwyspu, głęboko wcinającego<br><br>&lt;page nr=78&gt;<br><br>się w bagnistą sieć ramion Narwi i jej dopływów. Upalne lato 1920 r. spowodowało znaczny spadek wody na Narwi i utworzenie na niej licznych i łatwych do sforsowania przez Rosjan brodów.<br>Zbliżając się do rejonu wyznaczonego do obrony, batalion morski uszczuplony znacznie w trakcie walk w rejonie Grodna, zastał cofające się pod naporem nieprzyjaciela pododdziały 2 Dywizji Litewsko-Białoruskiej, broniące poprzednio mostów na Narwi oraz zajętą przez 52 Brygadę Strzelców 18 DP nieprzyjaciela - wieś Złotorię.<br>W tych okolicznościach kpt. mar. A. Mohuczy przyspieszył marsz i "pchnął" do walki dla odbicia Złotorii pluton
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego