Typ tekstu: Książka
Autor: Jarosz Maria
Tytuł: Samobójstwa
Rok: 1997
raczej rzadkie w całej populacji i dotyczące najczęściej młodzieży. Można by zatem zaryzykować tezę, że chodzi tu o dwa, upraszczając, typy motywacji i postaw. W jednym, przy próbie samobójstwa człowiek oczekuje jeszcze pomocy od społeczeństwa, w drugim niczego już od niego się nie spodziewa, nie szuka kontaktów i porozumienia, przeciwnie - zrywa ze społeczeństwem wszelkie więzi.

Z tych względów jako podstawę rozważań przyjęłam możliwie jednorodną zbiorowość. Będzie to analiza zjawiska samobójstw na podstawie statystyczno-opisowych materiałów obejmujących samobójstwa dokonane (uwzględniająca jako materiał uzupełniający odrębnie analizowane informacje z badań prób samobójczych).

Dodatkowym argumentem, przemawiającym za analizą materiałów odnoszących się głównie do samobójstw dokonanych
raczej rzadkie w całej populacji i dotyczące najczęściej młodzieży. Można by zatem zaryzykować tezę, że chodzi tu o dwa, upraszczając, typy motywacji i postaw. W jednym, przy próbie samobójstwa człowiek oczekuje jeszcze pomocy od społeczeństwa, w drugim niczego już od niego się nie spodziewa, nie szuka kontaktów i porozumienia, przeciwnie - zrywa ze społeczeństwem wszelkie więzi.<br><br>Z tych względów jako podstawę rozważań przyjęłam możliwie jednorodną zbiorowość. Będzie to analiza zjawiska samobójstw na podstawie statystyczno-opisowych materiałów obejmujących samobójstwa dokonane (uwzględniająca jako materiał uzupełniający odrębnie analizowane informacje z badań prób samobójczych).<br><br>Dodatkowym argumentem, przemawiającym za analizą materiałów odnoszących się głównie do samobójstw dokonanych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego