Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 08.07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
własną kieszeń. - No - mówią z początku cynicznie - pokazuj pan te zdjęcia. Potem, jak naoglądają się pozbawionych mózgu czaszek, miny im rzedną. Ostatnio podinspektor dostał brawa.

W szóstej ławce siedzi Przemysław Saleta, znany bokser, który kocha szybką jazdę. Nie ma do siebie zastrzeżeń: - Jeżdżę szybko, ale bezpiecznie. Przed dziećmi i nietrzeźwymi zwalniam.

Podinspektor powtarza do znudzenia, że zbitka słów "szybko i bezpiecznie" jest wybitnie sprzeczna. Świadczy o braku wyobraźni, który zaliczyłby do podstawowych przyczyn nieszczęść na drodze.

Saleta kupił niedawno samochód terenowy, w ten sposób próbował oduczyć się szybkiej jazdy. Nie bardzo skutecznie. Już dwa razy na własne życzenie stracił prawo jazdy
własną kieszeń. - No - mówią z początku cynicznie - pokazuj pan te zdjęcia. Potem, jak naoglądają się pozbawionych mózgu czaszek, miny im rzedną. Ostatnio podinspektor dostał brawa.<br><br>W szóstej ławce siedzi Przemysław Saleta, znany bokser, który kocha szybką jazdę. Nie ma do siebie zastrzeżeń: - Jeżdżę szybko, ale bezpiecznie. Przed dziećmi i nietrzeźwymi zwalniam.<br><br>Podinspektor powtarza do znudzenia, że zbitka słów "szybko i bezpiecznie" jest wybitnie sprzeczna. Świadczy o braku wyobraźni, który zaliczyłby do podstawowych przyczyn nieszczęść na drodze.<br><br>Saleta kupił niedawno samochód terenowy, w ten sposób próbował oduczyć się szybkiej jazdy. Nie bardzo skutecznie. Już dwa razy na własne życzenie stracił prawo jazdy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego