Typ tekstu: Książka
Autor: Przybylski Jerzy
Tytuł: Marynarze w walce o niepodległość Polski (1918-1920) 1
Rok: 1999
uroczyste nabożeństwo z udziałem władz państwowych oraz przedstawicieli Sejmu i całego Departamentu dla Spraw Morskich. Po nabożeństwie odbyła się defilada jednostek garnizonu warszawskiego oraz pododdziału marynarzy ze Szkoły Specjalistów Morskich w Kazuniu. Marynarze ubrani byli w uszyte w kraju marynarskie mundury, które po raz pierwszy w odrodzonej Polsce zaprezentowali w zwartym pododdziale ludności i władzom stolicy.
21 lutego w pododdziałach marynarki wojennej odczytano rozkaz szefa DSM wydany z powodu przejęcia Wybrzeża. Treść była następująca: W zastępstwie kontradmirała K. Porębskiego rozkaz powyższy podpisał jego ówczesny zastępca płk mar. Jerzy Świrski.
Radość z okazji przejęcia Wybrzeża przez Wojsko Polskie wyraziła też Liga Żeglugi
uroczyste nabożeństwo z udziałem władz państwowych oraz przedstawicieli Sejmu i całego Departamentu dla Spraw Morskich. Po nabożeństwie odbyła się defilada jednostek garnizonu warszawskiego oraz pododdziału marynarzy ze Szkoły Specjalistów Morskich w Kazuniu. Marynarze ubrani byli w uszyte w kraju marynarskie mundury, które po raz pierwszy w odrodzonej Polsce zaprezentowali w zwartym pododdziale ludności i władzom stolicy.<br>21 lutego w pododdziałach marynarki wojennej odczytano rozkaz szefa DSM wydany z powodu przejęcia Wybrzeża. Treść była następująca: &lt;gap&gt; W zastępstwie kontradmirała K. Porębskiego rozkaz powyższy podpisał jego ówczesny zastępca płk mar. Jerzy Świrski.<br>Radość z okazji przejęcia Wybrzeża przez Wojsko Polskie wyraziła też Liga Żeglugi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego