Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Studia Demograficzne
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1974
nie byłoby wystarczające i nie sprzyjałoby wykryciu pewnych istotnych cech odbywającego się procesu. Mam na myśli wspomniany przed chwilą fakt, że w międzyczasie poważnym zmianom, ulegała liczba kobiet w wieku rozrodczym. Należy zauważyć przy tym, że w latach 1960-1971, które uwzględniłem w tablicy 2, liczba kobiet w tym wieku zwiększyła się, w Polsce prawie o 1,5 mln (ponad 20% w stosunku do 1960 r.).
Właśnie dlatego najsłuszniejsze jest posługiwanie się współczynnikami obliczanymi w stosunku do liczby kobiet w wieku rozrodczym (zazwyczaj wszystkie dane przelicza się na 1000 kobiet w tym wieku).
Uwzględniając zmiany liczby kobiet w wieku rozrodczym można stwierdzić
nie byłoby wystarczające i nie sprzyjałoby wykryciu pewnych istotnych cech odbywającego się procesu. Mam na myśli wspomniany przed chwilą fakt, że w międzyczasie poważnym zmianom, ulegała liczba kobiet w wieku rozrodczym. Należy zauważyć przy tym, że w latach 1960-1971, które uwzględniłem w tablicy 2, liczba kobiet w tym wieku zwiększyła się, w Polsce prawie o 1,5 mln (ponad 20% w stosunku do 1960 r.).<br>Właśnie dlatego najsłuszniejsze jest posługiwanie się współczynnikami obliczanymi w stosunku do liczby kobiet w wieku rozrodczym (zazwyczaj wszystkie dane przelicza się na 1000 kobiet w tym wieku).<br>Uwzględniając zmiany liczby kobiet w wieku rozrodczym można stwierdzić
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego