Typ tekstu: Książka
Autor: Kośmider Joanna, Mazur-Chrzanowska Barbara, Wyszyński Bartosz
Tytuł: Odory
Rok: 2002
kostna - 4% , mączka rogowa - 14% ,odchody kurze 1,6% .

Reakcje rozkładu biomasy są ważnym ogniwem łańcucha przemian azotu w jego obiegu biogeochemicznym. Kolejne fazy obiegu obejmują procesy amonifikacji, nitryfikacji i denitryfikacji. W glebie i wodach naturalnych nieustannie zachodzą przemiany:

Amonifikacja to hydrolityczny rozkład związków azotu, występujących w szczątkach roślinnych i zwierzęcych oraz wydalinach. Zachodzi pod wpływem drobnoustrojów(głównie bakterii), na przykład:

Ponowne wykorzystanie uwolnionego azotu do budowy tkanek roślinnych może nastąpić po utlenieniu amoniaku lub jonów amonowych do azotynów i azotanów(nitryfikacja). Proces zachodzi z udziałem bakterii Nitrosomonas i Nitrobacter:

Przyswajanie powstających związków azotu przez rośliny jest intensywne. Uprawie żyta towarzyszy
kostna - 4% , mączka rogowa - 14% ,odchody kurze 1,6% .<br>&lt;gap reason="tab"&gt;<br>Reakcje rozkładu biomasy są ważnym ogniwem łańcucha przemian azotu w jego obiegu biogeochemicznym. Kolejne fazy obiegu obejmują procesy amonifikacji, nitryfikacji i denitryfikacji. W glebie i wodach naturalnych nieustannie zachodzą przemiany:<br>&lt;gap&gt;<br>Amonifikacja to hydrolityczny rozkład związków azotu, występujących w szczątkach roślinnych i zwierzęcych oraz wydalinach. Zachodzi pod wpływem drobnoustrojów(głównie bakterii), na przykład:<br>&lt;gap&gt;<br>Ponowne wykorzystanie uwolnionego azotu do budowy tkanek roślinnych może nastąpić po utlenieniu amoniaku lub jonów amonowych do azotynów i azotanów(nitryfikacja). Proces zachodzi z udziałem bakterii Nitrosomonas i Nitrobacter:<br>&lt;gap&gt;<br>Przyswajanie powstających związków azotu przez rośliny jest intensywne. Uprawie żyta towarzyszy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego