Typ tekstu: Książka
Autor: Bartosz Grzegorz
Tytuł: Druga twarz tlenu
Rok: 1995
można było spodziewać się powstawania znaczących ilości ˇOH w układach biologicznych w reakcji Habera-Weissa.

1.5.4. Lepsza hipoteza: reakcja Fentona

Od stu lat chemikom znany jest sposób wytwarzania rodnika wodorotlenowego z innej RFT - z nadtlenku wodoru. Opiera się on na reakcji Fentona, czyli reakcji nadtlenku wodoru z jonem żelazawym (reakcja (1.3.26)).
Fenton opisał silne właściwości utleniające mieszaniny nadtlenku wodoru i soli żelazawych w końcu ubiegłego wieku. Doświadczenia Habera i Weissa przeprowadzone 40 lat później wykazały, że czynnikiem utleniającym, powstającym w układzie badanym przez Fentona, jest wolny rodnik wodorotlenowy.
Czy reakcja Fentona może być źródłem rodnika wodorotlenowego w
można było spodziewać się powstawania znaczących ilości ˇOH w układach biologicznych w reakcji Habera-Weissa.<br><br>&lt;tit&gt;1.5.4. Lepsza hipoteza: reakcja Fentona&lt;/&gt;<br><br>Od stu lat chemikom znany jest sposób wytwarzania rodnika wodorotlenowego z innej RFT - z nadtlenku wodoru. Opiera się on na reakcji Fentona, czyli reakcji nadtlenku wodoru z jonem żelazawym (reakcja (1.3.26)).<br>Fenton opisał silne właściwości utleniające mieszaniny nadtlenku wodoru i soli żelazawych w końcu ubiegłego wieku. Doświadczenia Habera i Weissa przeprowadzone 40 lat później wykazały, że czynnikiem utleniającym, powstającym w układzie badanym przez Fentona, jest wolny rodnik wodorotlenowy.<br>Czy reakcja Fentona może być źródłem rodnika wodorotlenowego w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego