Typ tekstu: Książka
Autor: Choromański Michał
Tytuł: Zazdrość i medycyna
Rok wydania: 1979
Rok powstania: 1933
natychmiast wytarł ranę. Ręce chirurgów były już we krwi. Doktor Tamten wyrzucił gazę pensetem do wiadra, w wiadrze coś chlusnęło, na ranie było widać parę naczyń krwionośnych, z których sączyła się krew.
- Pens - powiedział chirurg i złapał pensem naczynie, a docent chwycił, nie patrząc, z rąk Rubińskiego nitkę i zawiązał żyłkę, tamując krew. Potem błyszczącymi hakami w kształcie niezgrabnych, małych grabi z dwóch stron chwycił za brzegi ranę i ją rozszerzył.
- Nóż - monotonnie powiedział chirurg Tamten i przeciął następną warstwę, do której docent niezwłocznie wpakował nową gazę. Krwawą szmatę chirurg wyrzucił do wiadra.
Już widać było otrzewną, rana była długości prawie
natychmiast wytarł ranę. Ręce chirurgów były już we krwi. Doktor Tamten wyrzucił gazę pensetem do wiadra, w wiadrze coś chlusnęło, na ranie było widać parę naczyń krwionośnych, z których sączyła się krew.<br>- Pens - powiedział chirurg i złapał pensem naczynie, a docent chwycił, nie patrząc, z rąk Rubińskiego nitkę i zawiązał żyłkę, tamując krew. Potem błyszczącymi hakami w kształcie niezgrabnych, małych grabi z dwóch stron chwycił za brzegi ranę i ją rozszerzył.<br>- Nóż - monotonnie powiedział chirurg Tamten i przeciął następną warstwę, do której docent niezwłocznie wpakował nową gazę. Krwawą szmatę chirurg wyrzucił do wiadra.<br>Już widać było otrzewną, rana była długości prawie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego