Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 10.02 (40)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
finansowania. Część zarządców przestawała co prawda chronić partykularne interesy załogi, ale coraz bardziej dbała o własne.
Dopóki jednak firma nie przynosi finansowych strat, organ założycielski ma w zasadzie związane ręce. Dopiero gdy upadłość zagląda w oczy, można wprowadzić przymusowy zarząd. - Przedsiębiorstwo, którego kierownik używa pieczątki "zarządca komisaryczny", jest postrzegane jako bankrut - mówi dyrektor Antolak. - Nie udziela mu się kredytu kupieckiego, żąda przedpłat na dostawy, eliminuje z przetargów, zrywa umowy. Wprowadzając zarząd komisaryczny zamiast pomóc, można też i zaszkodzić. Z drugiej strony jest to często jedyna możliwość usunięcia nieudolnego dyrektora. Rady pracownicze mają większe możliwości, ale rzadko z nich korzystają.

Ni pies
finansowania. Część zarządców przestawała co prawda chronić partykularne interesy załogi, ale coraz bardziej dbała o własne.<br>Dopóki jednak firma nie przynosi finansowych strat, organ założycielski ma w zasadzie związane ręce. Dopiero gdy upadłość zagląda w oczy, można wprowadzić przymusowy zarząd. - Przedsiębiorstwo, którego kierownik używa pieczątki "zarządca komisaryczny", jest postrzegane jako bankrut - mówi dyrektor Antolak. - Nie udziela mu się kredytu kupieckiego, żąda przedpłat na dostawy, eliminuje z przetargów, zrywa umowy. Wprowadzając zarząd komisaryczny zamiast pomóc, można też i zaszkodzić. Z drugiej strony jest to często jedyna możliwość usunięcia nieudolnego dyrektora. Rady pracownicze mają większe możliwości, ale rzadko z nich korzystają.<br><br>&lt;tit&gt;Ni pies
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!