Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwartalnik Historii Nauki i Techniki
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
śmierci Skłodowskiej-Curie. Mając to na uwadze i żywiąc nadzieję, że do zebrania i wydania korespondencji uczonej dojdzie, jak również do opracowania wnikliwej naukowej monografii o jej życiu i dziele, przytaczanym tutaj, jako małą cegiełkę, listy M. Skłodowskiej-Curie do T. Jegorowej.
Listy te przechowywane są w Leningradzkim Oddziale Archiwum Akademii Nauk ZSRR w zespole archiwalnym Nikołaja Jegorowa. Zespół ten, liczył 68 jednostek archiwalnych, został przejęty do wymienionego Archiwum w 1937 r. od Lidii Nikołajownej Gierchen. Wszystkie listy wypełnione są drobnym pismem Skłodowskiej na trzech obustronnie zapisanych niewielkich rozmiarem kartonikach. .Pochodzą z lat 1904 i 1905.
O adresacie niewiele wiemy. Z
śmierci Skłodowskiej-Curie. Mając to na uwadze i żywiąc nadzieję, że do zebrania i wydania korespondencji uczonej dojdzie, jak również do opracowania wnikliwej naukowej monografii o jej życiu i dziele, przytaczanym tutaj, jako małą cegiełkę, listy M. Skłodowskiej-Curie do T. Jegorowej.&lt;/intro&gt;<br> Listy te przechowywane są w Leningradzkim Oddziale Archiwum Akademii Nauk ZSRR w zespole archiwalnym Nikołaja Jegorowa. Zespół ten, liczył 68 jednostek archiwalnych, został przejęty do wymienionego Archiwum w 1937 r. od Lidii Nikołajownej Gierchen. Wszystkie listy wypełnione są drobnym pismem Skłodowskiej na trzech obustronnie zapisanych niewielkich rozmiarem kartonikach. &lt;page nr=187&gt;.Pochodzą z lat 1904 i 1905. <br> O adresacie niewiele wiemy. Z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego