Typ tekstu: Książka
Autor: Pastusiak Longin
Tytuł: Prezydenci Stanów Zjednoczonych Ameryki
Rok: 1999
czy zachód, zapewne zwróciłby uwagę na duże zmiany, jakie wówczas dokonały się w Stanach Zjednoczonych. Kraj szybko rozwijał się, miasteczka przekształcały się w miasta, rozszerzała się sieć linii kolejowych, budowano nowe szosy i kanały.
John Tyler podjął kilka inicjatyw w sferze polityki zagranicznej, w tym między innymi w stosunkach z Anglią.
Sekretarz stanu w administracji Tylera, Daniel Webster, był zdania, że "żadne różnice nie powinny poważnie zagrażać pokojowi z Anglią". Wkrótce po objęciu stanowiska sekretarza stanu dał do zrozumienia Wielkiej Brytanii, że gotów jest rozpocząć poważne negocjacje w celu rozwiązania spornych kwestii, w tym również sporu granicznego w rejonie Maine.
Również
czy zachód, zapewne zwróciłby uwagę na duże zmiany, jakie wówczas dokonały się w Stanach Zjednoczonych. Kraj szybko rozwijał się, miasteczka przekształcały się w miasta, rozszerzała się sieć linii kolejowych, budowano nowe szosy i kanały.<br>John Tyler podjął kilka inicjatyw w sferze polityki zagranicznej, w tym między innymi w stosunkach z Anglią.<br>Sekretarz stanu w administracji Tylera, Daniel Webster, był zdania, że &lt;q&gt;"żadne różnice nie powinny poważnie zagrażać pokojowi z Anglią"&lt;/&gt;. Wkrótce po objęciu stanowiska sekretarza stanu dał do zrozumienia Wielkiej Brytanii, że gotów jest rozpocząć poważne negocjacje w celu rozwiązania spornych kwestii, w tym również sporu granicznego w rejonie Maine.<br>Również
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego